![](https://cdn.prod.website-files.com/654246007234f420615cb9ca/65426b47fc01fa58e56af474_contact_1_1366473881.jpg)
Primăria BĂLUȘENI
Bine ați venit!
Comuna Bălușeni, denumită astfel după satul reședință, a fost oficializată ca unitate administrativ-teritorială în 1865, conform "Legii comunale", având de-a lungul timpului variații teritoriale, dar păstrându-și constant denumirea.
![](https://cdn.prod.website-files.com/654246007234f420615cb9ca/65426253a3477b5247fa1d60_primaria-baaluseni.webp)
NOUTĂȚI
12 milioane de lei pentru extinderea rețelei de apă și canalizare în comuna BălușeniVești bune pentru locuitorii comunei Bălușeni. Primarul Claudiu Doroftei a anunțat că recent a fost aprobată finanțarea pentru un nou proiect de infrastructură. Astfel, cu 12 milioane de lei, va fi extinsă rețeaua de apă și canalizare în toată comuna.
ALEGERI 2024
Ultimele noutăți
Legături utile
Anunțuri
![](https://cdn.prod.website-files.com/654246007234f420615cb9ca/65426253a3477b5247fa1d60_primaria-baaluseni.webp)
![](https://cdn.prod.website-files.com/654246007234f420615cb9ca/659556526515a6ce0a9bb197_parohia_baluseni.jpeg)
![](https://cdn.prod.website-files.com/654246007234f420615cb9ca/65426ad871683392c1ddb973_20210422_145336.webp)